Pendik Belediyesi Sanat Kurslarının son sergisinde söz ilmeklerin

Pendik Belediyesi Sanat Kursları Yıl Sonu Etkinlikleri kapsamında açılan son sergide  İpek Halı Dokuma, Keçecilik, Boşnak Kilim Dokuma, Tel Kırma ve Rize Bezi Dokuma kursu eserleri sergilenirken, üretim aşamaları da uygulamalı olarak gösterildi.

Pendik Belediyesinin Sanat Kursları Yıl Sonu Etkinlikleri’nin sergi maratonu,  İpek Halı Dokuma, Keçecilik, Boşnak Kilim Dokuma, Tel Kırma ve Rize Bezi Dokuma sergisi  ile sona erdi. Yıl boyunca kursiyerlerin ortaya koydukları el emeği ve göz nuru eserlerin beğeniye sunulduğu son serginin açılışında konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu yıl çok başarılı bir sezon geçirdiklerini, kursiyerlerin çok ciddi emek verdiklerini dile getirdi. Kursiyerlerin zamanlarını ve emeklerini feda ettiklerini belirten Başkan Şahin, bireyler bu tür sanatsal etkinliklere değer verdikçe kendilerinin de heyecanlarının arttığını ifade etti. Açılış kurdelesinin ardından Başkan Şahin, sergiyi gezerek eserleri inceledi.

Keçenin yapım aşamalarını izlediler

Sergide kursiyerler aynı zamanda bu eserlerin nasıl ortaya çıktığını göstermek üzere birer de stant açtılar. Sergiye gelenler stantlarda Rize bezinin nasıl dokunduğu, keçenin hangi aşamalardan sonra meydana geldiği, tel kırma işlemenin yapılışını yakından fırsatı gördüler. Başkan Şahin, ayrıca kursiyerlere katılım belgelerini de takdim etti. Sergi 25-30 Mayıs tarihleri arasında Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde meraklılarını bekliyor.

Ana Sayfa Tüm Haberler