Pendik Belediyesi Sokak Basketbolu Turnuvası, zorlu ve heyecan dolu maçlara sahne oldu.

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen sokak basketbolu turnuvası lise öğrencileri ve halk kategorilerinde heyecan dolu maçlarla gerçekleşirken, Karizma Show ekibinin gösterisi de seyircileri büyüledi.  

Sahilde Atatürk Anıtı önünde yapılan ve Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in yanı sıra kalabalık bir seyirci topluluğu tarafından izlenen Sokak Basketbolu Turnuvası,  zorlu ve heyecan dolu maçlara sahne oldu.  Sahada liselerarası 11-12. Sınıf erkekler,  11-12. Sınıf kızlar, 9-10. Sınıf erkekler kategorileri ile halk kategorisinde  müsabakalar yapıldı.  Toplam 112 sporcunun yer aldığı turnuva da oynanan maçlar izleyenlere renkli dakikalar yaşattı. Önce grup ardından eleme usulü oynanan maçlarda  11-12. Sınıf erkeklerde  Pendik Türk Telekom Meslek Lisesi’ni finalde  3-2 yenen Pendik Anadolu Lisesi kazandı. Kızlar kategorisinde ise Velibaba Kız Meslek Lisesi , Tarık Buğra Lisesi karşısında 3-2 skorla şampiyon oldu. Sadece grup mücadelesinin olduğu erkekler 9-10. Sınıflar kategorisinde ise grubu lider tamamlayan Tayyip Okiç Dream Team, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Heyecan halk kategorisi ile devam etti

Turnuvada ayrıca halk kategorisi  de oluşturuldu. İsteyen herkesin 4 kişilik takım kurarak katılabildiği halk kategorisi bayanlar ve erkekler olarak iki ayrı şekilde oynandı. Erkekler kategorisi finalinde Power Rangers,  Yeditepe Jordans’ı 6-3 skorla yenerek şampiyon olmayı başardı. Bayanlar kategorisi finalinde ise Ajans Arena,  Pendik Belediye Spor Kulübü’nü 6-0 skorla geçerek şampiyon oldu. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de heyecanı tribünden takip etti. Başkan Şahin, turnuvada takımlara kupalarını ve madalyalarını vererek kendilerini tebrik etti.

 ‘Karizma’ havalarda

Turnuvanın en heyecan verici ve renkli anları ise Karizma Show’un gösterisi oldu. 6 kişilik akrobasi ekibinin basketbol potasına adeta uçarcasına attığı toplar ve smaçlar izleyenleri büyüledi. Zıplama rampasından taklalar atarak, havada asılı kalırcasına birbirine ardına gelen smaçlar izleyenleri coşturmaya yetti.

Ana Sayfa Tüm Haberler