Hemşehri Dernekleri Programları, bu sezon Karabüklüler Gecesiyle final yaptı.

Hemşehri Dernekleri Programları, Karabüklüler Gecesiyle final yaptı. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, programların Anadolu kültürünü yaşatmada önemli bir role sahip olduğunu belirterek , “Batı gibi gelişmeli, ama onlar gibi egoist olmamalıyız” dedi.  

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi, son Hemşehri Dernekleri Programı’na ev sahipliği yaptı. Bu sezon başlayan ve her hafta farklı bir Anadolu yöresinin gelenek ve kültürünü sahneye taşıyan programlar Karabüklüler Gecesi ile sona erdi. Programa katılan TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Nursaç Doğanışık, konser için hazırladığı repertuarındaki türküleri Pendiklilerle birlikte seslendirdi. AK Parti Milletvekili adayı Hulusi Şentürk’ün de katıldığı program,  yerel sanatçı Zennure Çaylıkoç’ın mini konseri ile son buldu.  

“Batı gibi gelişmeli; ancak onlar gibi olmamalıyız”    

Karabüklüler Gecesiyle birlikte Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi tam 17 Hemşehri Gecesi’ne ev sahipliği yapmış oldu. Final programına katılan Belediye Başkanı Kenan Şahin, düzenlenen bu gecelerin önemine değinerek katılan tüm derneklere teşekkür etti.  Bu programlarla Anadolu Kültürü ve tarihsel mirasın yaşatılmaya çalışıldığını belirten Başkan Şahin, batı toplumlarına değinerek; “Onlar gibi gelişmeli; ancak asla onlar gibi egoist olmamalıyız. Bu programların temeli budur. ” dedi. Konuşmalarının ardından Başkan Şahin’e, Karabüklüler Dernek Başkanı Abdurrahman Bekem ve dernek yönetimi tarafından Safranbolu ev maketi hediye edildi.

Ana Sayfa Tüm Haberler