Başkandan Annelere Dikiş Makinası

 

Başkanlık koltuğuna oturduğundan beri halkla iç içe olan Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, Anneler Gününde Pendikli kadınları unutmadı. 35 ev hanımına dikiş makinesi hediye ederek Anneler gününü kutlayan Şahin, kadının toplumdaki önemine dikkat çekti.

Pendik Belediyesi’nin Anneler Günü için hazırladığı tören, Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin’in ve Pendikli kadınların katıldığı törende 35 ev hanımına dikiş makinesi hediye edildi. Şahin, Pendikli kadınlara tek tek karanfil dağıttı ve ardından hediyelerini teslim etti.

Anneler Günü dolayısıyla katılımcılara bir konuşma yapan Dr. Salih Kenan Şahin, kadının toplumdaki önemine dikkat çekti. Ailenin direğinin anneler olduğunu, aile yapısının korunması için öncelikle annelerin korunması gerektiğini vurgulayan Şahin, Pendik belediyesi olarak çeşitli projelerle aileyi korumaya çalıştıklarını belirtti: “Ailenin direğini anneler oluşturuyor. Bu yüzden ailenin korunması için öncelikle anneleri korumamız ve onların ayakta kalmasını sağlamamız gerekiyor. Özellikle kriz dönemlerinde annelerin nasıl can siperane şekilde çalışıp, ailelerini korumaya uğraştıklarını biliyoruz. Onların emeğini ödeyemeyiz. Yuvalarını ayakta tutmaya çalışan annelere biz de karınca kararınca bu dikiş makineleri ile şükranlarımızı sunuyoruz.”

Dr. Salih Kenan Şahin, Pendik Belediyesi olarak kadınları korumaya yönelik birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi: “Erkek egemen iş dünyasında gerek hükümet olarak gerekse belediyeler olarak kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yapmak durumundayız. Bu anlamda bir çok proje gerçekleştirildi ve birçoğu üzerinde çalışıyoruz. KİŞGEM (Kadın İş Geliştirme Merkezi) bunlardan sadece bir tanesidir. Bundan sonraki hedefimiz, her okulda ana sınıfları yapmak ve annelerin kendilerine biraz daha zaman ayırmasına yardımcı olacak yeni kreşler açmak. Kadın ve erkeğiyle mutlu bir Pendik, ana hedefimiz. Bu vesile ile tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum.”

Ana Sayfa Tüm Haberler