Dr. Salih Kenan Şahin, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Görüştü

 

 

Sağlık Merkezi açılışı için Kartal’a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, programa katılan Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin ile kısa bir sohbet yaptı. Pendik’te sağlık alanında yürütülen projelerin detaylarını bakanla paylaşan Şahin, gelecekteki planlarını aktardı. Belediye Başkanı, Sağlık Bakanı ile yatırımlar konusunda fikir telakkisinde bulundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ açılışta yaptığı konuşmada, sağlık alanında yapılan yatırımlarla hizmet kalitesinin daha da arttığını vurguladı: “Bütün Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da sağlıkta dönüşüm projesi hızla sürüyor. Hastane kapılarında, eczane kapılarında beklediğimiz günler daha dün gibi aklımızda. Bu gün sadece devlet hastanelerinde değil özel hastanelerde de tüm hizmetleri devletin desteği ile alabilecek hale geldik.” Bakan, devlet hastanesi kavramına da karşı çıktı: “Aslında devlet hastanesi diye bir kavram da yok. Bu hastaneler milletin hastaneleri, yani sizin. Bizim yaptığımız ise milletin hastanelerini millete daha fazla ve daha kaliteli hizmet verecek hale getirmek. Vatandaşlarımız, sadece ağız ve diş sağlığı alanında değil bir çok sağlık alanda kamudan hizmet almaya başladı. Örneğim bir MR’ı eskiden kamudan temin edemeyen vatandaşlarımız özel sektörde daha pahalıya bu hizmeti görüyordu. Şimdi kamuda da bu hizmet verilmeye başlayınca eski fiyatların çok çok altında MR çekilmeye başlandı.”

Açılışa katılanlar arasında, İstanbul milletvekili Mehmet Sekmen, Pendik belediye başkan Dr.Salih Kenan Şahin,Kartal belediye Başkanı Dr. Altınok Öz’de vardı.

Ana Sayfa Tüm Haberler