18.1.2017 00:00
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 217 yatırımın Toplu Açılış Törenini gerçekleştirmek üzere Pendik’e geliyor. İlçeye kazandırılan toplam 1 milyar TL’lik yatırımların açılış töreni, 21 Ocak Cumartesi günü Tavşantepe Metro İstasyonu’nda yapılacak.
18.1.2017 00:00
Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kurulmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu. Tasarı, Türkiye ile Japonya arasındaki anlaşmaya dayalı olarak kurulacak üniversiteyle birlikte Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Vakfının kurulmasını da düzenliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı bölgesinde, 49 yıllığına Milli Savunma Bakanlığına tahsisli bulunan ve Milli Savunma Bakanlığının ihtiyacı dışında kalan uygun alana, üniversitenin kurulması için Orman ve Su İşleri Bakanlığınca izin verilecek.
12.1.2017 00:00
Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi kentin artan otopark ihtiyacının karşılanması için düğmeye bastı. Şehrin birçok noktasına yaklaşık 10 bin araç kapasiteli 20 otopark yapılması öngörülüyor. Bu otoparklardan ilki Tavşantepe Metro İstasyonu yanında hizmete girdi. Yine Tavşantepe Kuzey ve Güney İstasyonları yanına birer otoparkın daha yapımı devam ediyor. Orta Mahalle Kemal Kalkuz Parkı alanında da zemin altı otoparkın yapımına başlandı. Diğer otoparkların ise proje hazırlıkları sürüyor.
11.1.2017 00:00
Pendik Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutarak Türk halkının gönlünü fetheden Ahmed Hussen, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in daveti üzerine ikinci kez Pendik’e geldi. Hussen, Pendik ziyareti esnasında Kanada Başbakanı Justin Trudeau tarafından Göç, Mülteci ve Vatandaşlık Bakanlığı görevine getirildi.
6.1.2017 00:00
Pendik Belediyesinin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Kanada Milletvekili Ahmed Hussen, Kavakpınar Mahallesi Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nde eğitim gören Suriyeli çocukları ziyaret etti. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Hussen, çalışmalarından dolayı Pendik Belediyesine teşekkür etti.
İlk Geri 1 2 3 4 5  » İleri Son 

Dr. Kenan ŞAHİN
Pendik Belediye Başkanı