Teknoloji, Başarı Ve Ödüllerimiz

Belediyede 61 bilgi işlem personeli var
Dijital donanım ve alt yapı sistemleri hakkında bilgi veren Şahin,  belediyede 791 bilgisayar,  148 notebook, 96 mini PC, 203 yazıcı, 57 tarayıcı, 74 tablet kullanıldığını, 2010’da 16 olan bilgi işlem personeli sayısının 2013’te 61’e çıktığını belirtti.
  Pendik Belediyesi, ‘Bilişim Yıldızları’ ödülü aldı
 (25.11.2009)
Zengin içeriği, Pendik’e ait güncel haberleriyle ilçe sakinlerinin ve yerel basının haber kaynağı haline gelen Pendik Belediyesi WEB Sitesi, Türkiye Bilişim Derneği’nin düzenlediği Bilişim Yıldızları Yarışmasında ‘E-Tr Kategorisi’nde üçüncülük ödülünü aldı.Birikim Okulları Ödülü
Birikim Okulları tarafından geleneksel olarak  her yıl gerçekleştirilen ‘Başarı Ödülleri’ ödül töreninde yılın en başarılı yerel yöneticisi olarak Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin seçildi.
Pendik Belediyesi, e-devlet kapısında ilk belediye
TÜSİAD ve TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) tarafından bu yıl 10.’su yapılan e-Türkiye (eTR) Ödülleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Toplam 56 başvuru arasından finale kalmayı başaran 22 projeden ödül kazananlar 16 kişiden oluşan jürinin elektronik oylaması sonucunda belirlendi. Buna göre Pendik Belediyesi, ‘Belediyelere ait hizmetlerde e-devlet kapısında yer alan ilk belediye olarak ödül kazandı. Yerel yönetimlere ait hizmetler e-Devlet Kapısı'nda sunulmaya başlanırken, uygulama ile vatandaşlar bu sayfaya girdiklerinde, Pendik Belediyesi hakkında bilgi ve duyurulara ulaşıp, belediye tarafından sunulan elektronik hizmetlerden faydalanabiliyor.E-imza, kağıt ve zaman israfına son verdi.
Pendik Belediyesinin ‘e-imza tanıtım programı’ Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla gerçekleştirildi. Programda Tübitak’tan gelen bir evrakı dijital olarak imzalayan Başkan Kenan Şahin, program sonunda Habip Ali Baltacı isimli vatandaşa ilk dijital inşaat ruhsatını teslim etti. Bakan Nihat Ergün ve Başkan Kenan Şahin tarafından, e-imzaya geçilmesi nedeniyle simgesel olarak birkaç evrak yakıldı.
Teknolojiye yatırım ödül getirdi (17.12.2012)
‘İnteraktif Belediyecilik Uygulamaları Portalı Projesi’ ile Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TUSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen (eTR) Ödülleri’nde, 57 belediye arasından ilk 6’ya giren Pendik Belediyesine başarı beratı verildi.

Pendik Belediyesi, İnteraktif Belediyecilik’te birinci (23.10.2012)
Marmara Belediyeler Birliği’nin düzenlediği ve Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen ‘Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’ sahiplerini buldu. Pendik Belediyesi ‘İnteraktif Belediyecilik Alanı’nda örnek belediye ödülü aldı. 

İSMEP Ödülü
Pendik Belediyesi, İstanbul İl Özel İdaresi koordinasyonunda Dünya Bankası tarafından finanse edilen İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi’ne (İSMEP) kabul edilen iki pilot belediyeden biri oldu.
Sosyal Medya’da 4-4’lük üstünlüğünü koruyor (18.12.2012)
İstanbul ilçe belediyeleri arasında Facebook sayfasını beğenen takipçi sıralamasında 9 bin 62 kişiyle 4. olan Pendik Belediyesi, aynı sıralamada Twitter’da 5 bin 511 takipçisiyle yine 4. sırada yer aldı. Sosyal medyadaki üstünlüğünü vatandaşların beğenileriyle ortaya koyan Pendik Belediyesi, Facebook ve Twitter resmi hesaplarıyla vatandaşların beğeni, şikayet ve taleplerini kayda alarak en kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Türkiye’deki 94 belediye başkanı arasında Twitter’ı en etkili kullanan 3. isim oldu. 
TESİAD Başarı Ödülü

TESİAD (Teknik, Ekonomik, Sosyal ve İnsani Araştırmalar Derneği) 2012 yılı için Anakent Belediyeleri arasında ‘En İyi Performans Programı’na sahip olan belediye olarak Pendik Belediyesini seçti. Bu çerçevede Pendik Belediyesine ‘Başarı Belgesi’ verildi.
Başarı Belgemiz Görmek İçin Tıklayınız.Bilgi Güvenliği’nde uluslararası standartlarda olan ilk belediye (12.10.2010)

Pendik Belediyesi, Türkiyedeki belediyeler arasında ISO 27001 Bilgi Güvenliği sertifikası almaya hak kazanan ilk belediye oldu. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISMS) gereksinimlerini tamamlayan tek ‘Uluslararası Denetlenebilir Standart’ anlamına gelen ISO 27001 ile Pendik Belediyesi, bilgi güvenliği konusunda uluslararası standartlara sahip olmuş oldu.
Sertifikamızı Görmek İçin Tıklayınız.

Dr. Kenan ŞAHİN
Pendik Belediye Başkanı